Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Památky Rokycan 2010

17. 9. 2010
ObrazekROKYCANY - V pátek 17. září 2010 proběhl devatenáctý ročník soutěže Památky Rokycan, která byla letos určena pouze pro Mateřské školky. Nakonec se zúčastnilo zhruba 120 dětí z MŠ Pohádka a MŠ U Saské.

A co bylo pro děti připraveno za program? Vůdce rokycanského skautského střediska jim stručně připomněl 900 let Rokycan a hned na to vysvětlil pravidla hry, kterou si přišly zahrát.

Děti vytvořily armády podle svých tříd, které měly dobít naše město Rokycany. Město bránila skupinka složená z dětí ze všech tříd. Město představovalo hřiště a budovy představovaly dřevěné kostky a právě získat co nejvíce těchto kostek měli útočníci za úkol. Pokud útočník dostal od obránce babu, tak získanou kostku vrátil a mohl útočit znova.

Každá válka ale končí mírem, a tak druhou částí hry byla stavba nových Rokycan ze získaných kostek. Tady bylo cílem jednotlivých vojsk postavit co nejvyšší město. A celkem se to všem dařilo.

Jako odměnu každý dostal bonbon a rokycanské pexeso, které věnoval Městký úřad, za což mu děkujeme. Posledním dárečkem a to od skautů byla pamětní záložka s fotografií rokycanské radnice.

Autor: Miloslav Žán
 

Náhledy fotografií ze složky Památky Rokycan 2010

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dobít ?

(Job, 15. 4. 2012 18:53)

Proč by děti měli bít město ? :-O
Snad to mělo správně být napsánoo "dobýt" - od slova dobývání, ne ? :-D