Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Krajské kolo Svojsíkova závodu 2013

26. 5. 2013

ROKYCANY - V pátek 24. května se do Rokycan sjelo 14 soutěžních družin skautů a skautek, aby v sobotu poměřili svoje síly v Krajském kole Svojsíkova závodu.

V pátek čekala na družiny vernisáž výstavy obrazu Pravá tvář, kterou zapůjčil ze své sbírky císař Rudolf II. Bohužel ale hned po odhalení bylo zjištěno, že obraz byl ukraden. Na družinách pak v sobotu bylo, aby získaly indicie k místu úkrytu odcizeného plátna. V pátek ještě družiny představily svoje obrazy, které s sebou kvůli výstavě přivezly.

V sobotu v časných ranních hodinách se konal závod. Družiny otestovaly svoje schopnosti v orientaci na mapě, uzlování, luštění šifer,při zdravovědě či při vyhledávání informací a znalostí historie a skautingu. V tajné disciplíně pak procvičily svoji paměť. Před odpoledním program se všichni účastníci posílili řízkem  a bramborami. Odpoledne nás čekal modul Brány, kde jednotlivci prověřili své znalosti v českém pravopisu, umění, dopravních předpisech nebo sportu, Ještě před večeří nám LC Fabiáni Strašice ukázali přátelský zápas s Mirošovem v lakrosu. Po večeři jsme se museli přesunout na plánovanou zábavu do velkého sálu, protože začalo pořádně pršet. Všichni soutěžící i pořadatelé si zatančili a zazpívali při vystoupení skupiny The Showers. Vzhledem k tomu, že obraz byl během odpoledne nalezen a poskládán, čekala na soutěžící odměna v podobě ohňostroje.

Na nedělní dopoledne pak už zbyla jen snídaně a vyhlášení výsledků, kterého se ujal stroj Marcel. A jak družiny dopadly?

Kategorie skauti:
1. místo - Žlutá z Plzně
2. místo - Agamy z Domažlic
3. místo - Rysi z Hartmanic

Kategorie skautky:
1. místo - Bazilišci z Domažlic
2. místo - Rybičky z Plzně
3. místo - Fosy ze Staňkova